Starostove články začiatočníkom

Sekcia pre začiatočníkov

Moderátori: eerl, Valihora, BorisB, starosta

Starostove články začiatočníkom

Poslaťod Valihora » Ned 09. Dec 2012 13:55:11

Starosta začal písať vynikajúce články pre začiatočníkov v sekcii "Vytriezvenie začiatočníka" http://www.fitmagazin.sk/clanky/vytriezvenie-zaciatocnika/ a preto, že vznikol kopec otázok, na ktoré Vám Starosta osobne rád odpovie a nie je ideálne ich rozoberať pod článkami, založili sme túto tému. Nech sa páči, Vaše otázky ohľadom Starostových článkov sem.
Ak chceš mať svaly, rob tak jak Vali.
Obrázok užívateľa
Valihora

Re: Starostove články začiatočníkom

Poslaťod starosta » Ned 09. Dec 2012 16:42:59

Chcem sa poďakovať Valihorovy a jemu týmu . Že je možné reagovať na moje články a to nie pre moje ego ale ak tieto články nemajú nikomu pomôcť tak je to zbytočné písať . Robím to zadarmo sedím pri počítači a premýšľam ako to napísať najlepšie .Viem . že sú lepší čo to dokážu napísať možno lepšie ale obyčajných borcov tak od tých som až tak veľa článkov nečítal.
Žena nie je moc nadšená keď prídem s práce a sadnem si k počítaču ,strávim tam hodinu ale ona nevidí výsledok.

Chápeš čo tým myslím?

Robím to pre Vás aj Keď s toho nič nemám .

Tak a srdce som si už vylial a skúsime ísť k článkom

Súsim napísať o čo sa budem snažiť a čo budem ignorovať.

Nechcem sa zapojiť do hádok a točiť s jedným to isté do kola aj keď sa budem snažiť odpovedať na všetko.

Prosím kým mi napíšete tak si moje články prečítajte ak je to v nich tak na čo to rozoberať.
Posledný komentár k môjmu článku bol pre mňa zaujímaví tým , že aj keď som vysvätlil pre čo pre mňa tréning celého tela ni je a opísal som to ,že každý je iný a je viac spôsobov ako to dosiahnuť no to asi nestačilo.
Tým chcem napísať Veľmi rád pomôžem ale tím čo chcú a nebudem sa tu hádať to nie je cieľ týchto článkov.

No to na úvod stačí premýšľal som ako budem reagovať na vaše otázky .

Ak sa to rozbehne tak možno v pohode no mám záujem odpovedať aj na tie prvé .Tak to spravím tak .že skopírujem vašu otázku bez mena a odpoviem na ňu .

Pokiaľ máš niečo ozaj osobné napíš mi súkromnú správu
Obrázok užívateľa
starosta

Poslaťod starosta » Ned 09. Dec 2012 16:57:04

Otázka : su to sice postrehy pre zaciatocnikov vitalne, ale ja si myslim ze tam niesu informacie dolezitejsie, pre ktore zaciatocnik neuvidi efekt a pre ktore vela zlyhalo/skoncilo

Odpoveď :

Za prvé s článkami ešte len začínam a skúšal som napísať prví článok v skratke o všetkom no keď som si ho prečítal aj sám som sa v ňom strácal . Píšem len veci čo si myslím .že budú pre niekoho prínos viem .že nie pre všetkých.
Naposledy upravil starosta dňa Pon 10. Dec 2012 0:09:39, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
starosta

Poslaťod Forent » Ned 09. Dec 2012 17:06:06

Ahoj mam 15 rokov a pocilujem cca 2 mesiace takze som v podstate zaciatocnik. Precital som si ten clanok o treningu pre zaciatocnikov a chcem sa vas opytat co hovorite na takyto trening:

Pondelok: A- Prsia Chrbat Ramena
Utorok: Brucho + kardio
Streda: B- Nohy Biceps Triceps
Štvrtok: Brucho + kardio
Piatok: A- Prsia Chrbat Ramena
Sobota: Brucho + kardio
Nedela: volno

V jednom tyzdni mam vlastne 3 treningove dni pricom sa strieda trening A a B. Cize ked v piatok cvicim trening A tak v pondelok budem B , myslim ze to poznate. Podla mna je to lepsie nez ten nizko frekvencny split ze za 7 dni precim svalovu partiu to je podla mna strasne vela.
Dalej by som sa chcel este spytat na cvicenie chrbta (mrtvy tah ten ani nechcem cvicit zatial) ale ze ci mozem cvicit pritahy velkej cinky v predklone , neovplyvni to moj rast (vyska cca 178 cm ale tak mohol by som este podrast).
Posledna otazka je ohladom brucha , zacal som s tymto: http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 da sa stym pekne vypracovat brucho ?
Forent

Poslaťod starosta » Ned 09. Dec 2012 17:13:56

starosta, sarkazmus je zbytocny, NF split je podla mna proste blbost a nesedi mi to absolutne, svaly nepoznaju kalendar, len trening, vyzivu a regeneraciu, neviem kto urcil idealny odstup medzi cvicenim 1 partie zrovna na 7 dni, preco 7? Keby 3 tak ok, ak sval neznicim, stiha sa zregenerovat a pekne mu pravidelne prichadzaju podnety pre rast… ale 7? skus mi toto cislo nejako objasnit, ako si k nemu prisiel a aky myslienkovy pochod viedol k idealnej pauze pre jednu partiu na 7 dni, kludne aj na fore… mozno nieco prehliadam a tiez nahodim NF split…

Nehnevaj sa ale ozaj som si nevedel vybrať vetu tak som to tu dal všetko.

Keby som v predošlých článkoch neopisoval pre čo necvičím tréning celého tela 3x do týždňa a rozoberal a snažil sa vysvetliť ,že je viac sposobov ako to dosiahnúť tak s tebou súhlasím. Ale k niečomu ti gratulujem a myslím to ozaj úprimne bez toho ako si to nazval sarkazmu . Máš svoj tréning čo ti funguje a to je super. Vieš koľko borcov stále tápa a nevedia čo im sedí.

Moja rada ak ty to sedí tak nepoškuľuj a buď rád , že vieš čo je pre teba dobré.
Naposledy upravil starosta dňa Pon 10. Dec 2012 0:15:52, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
starosta

Poslaťod starosta » Ned 09. Dec 2012 18:19:01

) presne si ma vystihol s tymi zadnymi ramenami, mohol by si mi dat nejaky link na presny cvik ktory na ne robis? nech to vidim. Uz cvicim dlhsie ale dost som ich zanedbal takze to musim dobehnut, dufam ze to teda pojde

Natáčať sa mi to nechce no myslím si ,že si dosť šikovný a nájdeš si to na internete . Rob bud cvik v predklone a jednoducho sa snažíš jednoručky dostať do polohy ramien . Ak ti nesedí táto poloha tak si ľahni na šikmú lavičku ale sklon daj menší . Ďalší špičkoví cvik sú protismerné kladky výhoda je ,že kde klasická činka sval uvolní kladka ho drží stále v napätý do konca v dlhšom rozsahu .

Brucho ja osobne robím jednu veľkú sériu . Nájdi si aspoň 3 cviky na brucho čo ti vyhovujú a skús to otočiť 3-4 krát po sebe bez prestávkami.
Naposledy upravil starosta dňa Pon 10. Dec 2012 0:17:14, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
starosta

Poslaťod starosta » Ned 09. Dec 2012 19:40:33

K bruchu a kardiu napíšem asi zvlášť článok . Myslím ,že to bude lepšie než to tu kúskovať.

Ešte poznámka k mŕtvemu ťahu jasné ,že keď sa tréning rozbehne možno za dva mesiace môže sa začať aj mŕtvy ťah je to super cvik no hneď zo začiatku je ozaj veľké riziko na zranenie a stojí to za ten risk?
Naposledy upravil starosta dňa Pon 10. Dec 2012 0:18:17, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
starosta

Poslaťod starosta » Ned 09. Dec 2012 19:58:07

Chybal mi iba tvoj nazor na dlzku treningu. Je podla teba intenzivny trening 90min privela? Nieco mam uz odcvicene, robim to hlavne pre svoje zdravie, ziadne vacsie ambicie. Mam 35 a cvicim iba 2x do tyzdna cca 90min., uplne zakladne cviky a prejdem si takmer vsetko ale mozno by to chcelo zmenu aj ked neviem ci by som to dal vecer po praci 3x do tyzdna.
Viem,že je to ťažké sám som určitý čas cvičil len v sobotu a nedeľu čo nie je žiadna sláva no ber to pozitívne . Keď dáš do tréningu svoje úsilie a cvičíš základné cviky dva krát do týždňa nemaj žiadne výčitky ver že úspech uvidíš.

A ani na tých 90 minút sa nepozeraj nejak tragicky cvičíš 2x do týždňa tak tá hodina a pol ťa nijak neohrozí.

Ale skús to rozdeliť na tie tri dni veď ak to nepôjde ľahko sa vrátiš späť .
Naposledy upravil starosta dňa Pon 10. Dec 2012 0:20:01, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
starosta

Poslaťod starosta » Ned 09. Dec 2012 20:20:59

Ahoj Forent máš to moc dlhé tak som to nekopíroval pozrel som si to video o bruchu nevidím v tom žiadny problém je to v pohode kľudne by si to mohli pozrieť aj ostatný.
Na to ,že máš 15 si ma milo prekvapil akým spôsobom si to napísal je vidieť ,že si už aj niečo čítal a aj sám hľadáš spôsob ktorý ťa posunie do predu čo je pre teba veľké plus .
V tvojom veku náš ešte dosť rýchlu regeneráciu tak to môžeš ísť podľa tvojho rozpisu ak ti to vyhovuje.

Prí ťahy veľkej činky v predklone cvičiť môžeš kľudne je to super cvik no pozor na techniku.
Obrázok užívateľa
starosta

Poslaťod Lanselot007 » Štv 13. Dec 2012 19:50:28

Ahoj Vlado výborný článok o strave jediné čo by som doplnil a spomenul sú tie tuky. Vela začiatočníkov robí chybu a to som si všimol že nemá ani potuchu o tom čo sú to omega 3 a hlavne !!! DHA (kyselina docozahexaenová) ,DPA (kyselina docozapentaenová),EPA (kyselina eicozapentaenová) . Velmi dôležitá DHA ktorá tvorí základ mozgovej hmoty a hlavne obal nervov. Vlastná skusenosť pri cvičení zadných hláv na pleciach.Začal ma pobolievať sval teda úpon pod lopatkou bol to zápal nervu pri raste svalstva sa mi poškodili obaly nervov a je to fakt nepríjemné taký trhaví pocit musel som brať silné lieky aby bolesť ustúpila. Po odbornej rade mi lekár odporúčal pravidelne jesť rybí tuk nie len ryby /cena kvalitných rýb je dosť velká/ !!! pretože samotná ryba neobsahuje vela DHA denná dávka je 0,5 G . Preto som si začal kupovať doplnok a to buď TESTED NUTRITION, Canada Omega 369 alebo Optimum Fish Oil .Je to super vec a ochráni to zdravie to je moja skúsenosť.Oplatí sa investovať .
Lanselot007

Ďalší

Späť na Začiatočníci

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť