Biceps

Naše a Vaše rady týkajúce sa tréningových plánov

Moderátori: eerl, Valihora, starosta

Biceps

Poslaťod tabak » Str 08. Máj 2013 19:21:42

Zdravím všetkých. Mám taký problém s tréningom bicepsu, teda aspoň ja si myslím že je to problé. Na všetkých svalových partiách cítim na druhý deň svalovicu, ale na biceps vôbec. Neviem či ho cvičím zle, ale vždy idem nadoraz.

bic. zdvihy s VČ
kladivové zdvyhy
koncentrované zdvihy alebo scottova lavica (podľa toho či cvičím doma alebo som v posilke)

Končim tak že nemôžem s rukami ani pohnúť :) no na druhý deň nič :cry: a výkonovo tiež už dlho stojím na tých istých váhach...
tabak

Re: Biceps

Poslaťod Waldessss » Str 08. Máj 2013 20:41:27

Ahoj,

podobná téma tu už bola rozoberaná viackrát - tak nabudúce skús trocha posnoriť po fóre
Takže diagnostika tvojho problému:
- skús zaradiť iné cviky (ak ideš príliš dlho tie isté cviky tak si sval môže zvyknúť a nereaguje tak na podnety),
- vyskúšaj nové metódy cvičenia (supersérie, rest - pause, atď...) - tak dostane sval úplne nový/iný podnet na rast,
- dbaj na vhodnú regeneráciu - biceps je pomerne malý sval ramena, netreba ho stále ničiť, daj mu vydýchnuť,
- a taktiež si dávaj aj pozor na správnu techniku cvičenia - zameraj tu váhu hlavne na biceps (napríklad pri bicep. zdvihoch s VČ skús tlačiť tu tyč celou dlaňou, nie len jednou časťou) - takéto maličkosti dosť pomáhajú

Variant je veľa - len treba skúšať a hľadať spôsoby.

Prajem veľa úspechov v napredovaní.
Obrázok užívateľa
Waldessss

Poslaťod strikarad » Štv 09. Máj 2013 15:17:14

ja som tiez tak stal s prsiami a som si zobral sparinga a dal som si poriadnu vahu a sustredil som sa na negativnu fazu... a u bicepsu skus tiez niečo take podobne, co najvačší rozsah robiť a prípadne ajmenšiu vahu ale velmi pomalilililililinky spustat dole :D a uvidis, svalovka bude :D
strikarad

Poslaťod silak7777777 » Pia 24. Máj 2013 17:20:50

Musím říct, že jsem ještě za celý život nezažil svalovku na bicepsech. Skoro pokaždé ji mám na tricepsech a někdy na břichu. A přitom mi bicepsy rostou dobře. Myslím, že svalovka není podmínka pro růst objemu a síly.
Pokud ale říkáš, že stagnuješ, je potřeba změnit tréning, nebo zařadit nějaké šokové metody.
No pain No gain!
silak7777777

Späť na Tréning

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť