prosim o radu s treningom/kardiom

Naše a Vaše rady týkajúce sa tréningových plánov

Moderátori: eerl, Valihora, starosta

prosim o radu s treningom/kardiom

Poslaťod pajko8 » Sob 16. Mar 2013 17:10:58

Zdravím Vás už sa nejaký ten čas venujem svojmu telu no ide leto a chcem napredovať/chudnúť :D
Dá sa to vôbec? Po tréningu troch partii všeobecne v jeden deň a ďalších troch v druhý deň a dni voľna prechádzam na dve partie. Plán som si skĺbil nasledovne:
1.deň : prsia, biceps -kardio
2deň: ramená, nohy - brucho
3deň: voľno / kardio
4deň: chrbát triceps - brucho
a dookola. Čo poviete na tréning? kardio by som rád zaraďoval ráno na lačno prípadne po tréningu vo fitku ide mi ale o voľné dni a kardio. Keď budem mať voľno a chcem si odcvičiť kardio a neprísť o svalovú hmotu beriem BCAA no ako ich vtedy dávkovať? Stačí po tréningu alebo aj pred aj po? Lebo keby cvičím ráno kardio tak asi len po kardiu či sa mýlim?
A keď si ráno dám kardio a po ňom BCAA večer pôjdem do fitka tak treba tiež po tréningu BCAA alebo aj pred aj po BCAA? Vďaka za názory a rady ;)
pajko8

Re: prosim o radu s treningom/kardiom

Poslaťod starosta » Sob 16. Mar 2013 19:39:56

Tréning si rozdelil dobre kardio po tréningu je dobré no po riadnom tréningu má človek toho dosť a sa mu už moc nechce. No takých 10 minút je dobrých čo ti zlepší regeneráciu podporí spaľovanie tukov. S bcaa je to podľa stravy ak si dal pred tréningom kvalitné jedlo nejakej straty svalov sa báť nemusíš ani keď nedáš bcaa no ak ideš ráno kardio na lačno tak to je správna doba na bcaa. Čiže keď obmedzuješ sacharidy v diéte tak je podstatnejšie pred a nie po samozrejme môžeš aj pred aj po nič tým nepokazíš len získaš no prvoradé je pred a hlavne ak si na lačno. Po si môžeš dať aj proteín a ten je lacnejší. ;)
Obrázok užívateľa
starosta

Poslaťod pajko8 » Ned 17. Mar 2013 17:30:47

Veľká vďaka za radu. Od zajtra nabieham na tento tréning tak dúfam že to pôjde dole aj hore :D
pajko8

Poslaťod doby » Štv 04. Apr 2013 20:56:38

Zdravim Vas nechcem zakladat novu temu tak pisem sem...Pracujem kratky dlhy tyzden takze jeden tyzden mam volno iba stredu a stvrtok a druhy tyzden mam volno pondelok utorok a piatok sobota nedela. Cvicil som kazdy den ked som mal volno a cvicim tak uz asi pol roka takto: hrudnik - biceps, chrbat - triceps, ramena - nohy. Posledny mesiac som mal od vas gainer jumbo a myslim ze nabral som nejaku hmotu no chcel by som poradit ako dalej...ako mam cvicit ktore dni ako rozdelit partie...myslim ze to potrebuje zmenu no netusim ako....cital som vsetky vase clanky o treningu hlavne starostove sa mi pacia.....dakujem za radu. Vyska 178 vaha 68 kg vek 22
doby

Späť na Tréning

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia