Trening Chrbta - problem

Naše a Vaše rady týkajúce sa tréningových plánov

Moderátori: eerl, Valihora, starosta

Trening Chrbta - problem

Poslaťod Pedroo78963 » Ned 03. Mar 2013 11:15:00

Cawte makači .. chel som som sa poradit ... ohladne rastu chrbta.. Šírky .... POrad te mi prosim vas dake dobre cviky alebo cviky na dobehnutie .. Lebo lavu stranu mam o dosť menej široku ako pravu :P neviem čo s tym ........ PORADTE plis ..!
Pedroo78963

Re: Trening Chrbta - problem

Poslaťod starosta » Ned 03. Mar 2013 13:03:03

Tak to isté mám aj ja jednu stranu chrbta mám menšiu a tak isto aj biceps mám iný. :) Môžeš skúšať pridať na slabšiu stranu viac príťahou s jedn. No nečakaj žiadny zázrak. Arnold mal tiež iný jeden biceps od druhého mal problém aj z veľkosťou tak začal oveľa viac napínať ten menší a to nie len v posilke veľkosť dobehol no upnutie svalu nezmenil ani on a tím aj tvar je iný. Dorian Yatéz to isté a ak by to šlo ver mi, že títo dvaja by to určite zvládli.
Viac sa môžeš sústrediť na menšiu pridať cvik napínať no aj si začať zvykať, že to tak je. ;)
Obrázok užívateľa
starosta

Poslaťod Pedroo78963 » Ned 03. Mar 2013 13:18:44

pohodicka diky ;-)
Pedroo78963

Poslaťod Kefas21 » Ned 03. Mar 2013 14:50:45

neodporučal by som viac opakovani na jednu stranu, skôr chodiť zhyby, kladku (a vlastne všetky cviky) úplne korektnou technikou a trošku ubrať z váhy.
Kefas21

Poslaťod starosta » Ned 03. Mar 2013 16:22:20

Keď je sval jednej strany ozaj viditeľne menší tak skoro vždy je aj slabší. Najlepšie je to cítiť na bicepsoch. S jednu ruku spravíš viac a na 95 % to bude tá čo je väčšia. Máš možnosť ísť zo slabšou rukou prvú a spraviť koľko môžeš a s tou silnejšou len rovnaký počet. No môžeš slabší sval zaťažovať aj o niečo viac nech dobieha silnejší. ;)
Na zhyboch a pod. nedokážeš zaťažiť viac jednu polku čiže sa ti to nebude lepšiť ale zostane to také po prípade ešte horšie.
Môže to byť aj tým, že ťaháš sa na hrazde viac jednou rukou. :?
Obrázok užívateľa
starosta

Poslaťod silak7777777 » Ned 03. Mar 2013 19:51:13

Starosta musím s tebou suhlasit ;) Ak sa s tim nic nerobi, stava sa, že ta silnejsia strana bude mat tendenciu rast este viac. Tak to funguje pri shyboch (jedna ruka taha vacsinu vahy tela), pri zdvihach s velkou cinkou atd atd. Najlepšie je pri cviceni pouzivat jednorucky. Mam uplne rovnaky problem (hlavne na tech bicepsach). Ta slabsia strana sa musí viac zatezovat dokial nedobehne tu druhu. Hodne zdaru ;) Drzim palce
No pain No gain!
silak7777777

Poslaťod Joey21 » Štv 04. Apr 2013 20:34:01

nevedel som do akej temy to zaradit ale je to trening chrbta tak snad to tu bude ok

chcel by som sa spytat na trening chrbta ci je to vyhovoujuce inspiroval som sa starostovym poslednym clankom ale uvidime ako to zhodnitite ;)

hrazda na zaciatok ale iba s dopomocou lebo sa nezdvihnem
potom kladka na široko(dlha tyčka) snad ma chapete
pritahy cinky v predklone
veslovanie na kladke v sede

tu hrazdu by som nebral ako plnohodnotny cvik takze tam mam 3 cviky ale neviem ako by som mal ist zo seriami 5,4,3 je ok? viem ze to nieje az take dolezite ale chcem si pozmenit trening chrbta a neviem ako na to. dik ;)
"Svet hľadá ľudí, ktorí dokážu niečo urobiť. Nie ľudí, ktorí vedia vysvetliť, prečo niečo neurobili." H.Rowland
Obrázok užívateľa
Joey21

Poslaťod strikarad » Štv 04. Apr 2013 20:45:28

Joey21 , chýba ti tam základ..... a to MRTVY TAH, neviem ci si ho tam zabudol alebo umyselne nedal, ale ja sa priznam tiez som ho prvy pol rok necvicil, lebo jeden mudry clovek mi povedal, ze z toho bolia krizeee, po najdeny stranky fmg som si zistil viac o tom a lutujem ten zabyty čas bez mrtveho tahu, chrbet sa mi hned zlepsil, vystrel, aj lopatky sa troska skovali, ine cviky mi idu lepsie, najme kliky , kde nemam problem s drzanim tela a mozem sa sustredit len na prsne svaly, predtym som mal problem len udrzat sa v takej polohe.... ja ho vrelo odporucam, len treba techniku sa naucit a to chvilku potrvaaa
strikarad

Poslaťod Joey21 » Štv 04. Apr 2013 21:06:15

akurat som to isiel este pozmenit a namiesto toho veslovania som chcel dat mrtvy tah ;) asi to aj tak spravim este som ho nerobil a to veslovanie som chcel dat koli tomu ako nahradu ale zase dalsi mudri clovek (ty) mi povedal ze naco to oddalovat? :D tak sa pustim do toho :) a to poradie je dobre tak ako je? lebo mi bolo povedane ze lepsie by to bolo takto

0.hrazda na zaciatok ale iba s dopomocou lebo sa nezdvihnem
1.pritahy cinky v predklone
2.potom kladka na široko(dlha tyčka) snad ma chapete
3.mrtvy tah

koli tomu ze pri 1. cviku sa viac unavim ako pri 2. no skratka ze toto poradie je lepsie

a teraz neviem co z toho si mam vybrat aj ked na tom az tak nezalezi ale asi pojdem podla toho ako mi to bude viac vyhovovat...
"Svet hľadá ľudí, ktorí dokážu niečo urobiť. Nie ľudí, ktorí vedia vysvetliť, prečo niečo neurobili." H.Rowland
Obrázok užívateľa
Joey21

Poslaťod strikarad » Štv 04. Apr 2013 21:45:07

ten mrtvy tah daj druhy cvik, lebo je dost narocny, a kludne nechaj aj to veslovanie na koniec, tri serie, alebo ako budes vladat ,
ja to mam takto, skusim tri styry serie dat zhybov, po osem opakovani, tie prve dve dam vzdy , tretiu uz len niekedy, podla toho ako som unaveny za cely den, a stvrtu len zopar opakovani, a potom idem si to dorobit na kladku, a tam si dam tri serie, potom mrtvy tah, pritahy v predklone a na koniec si dam to veslovanie, a to uz podla toho ako sa citim,

ale neber toto co som napisal ako pismo svate :D ja som tiez iba clovek a ja to mam tak ako to mne vyhovuje, tebe to moze uplne inak vyhovovat, takze ak ti niekto hovori, ze to mas zle, nemusi mat vzdy pravdu
strikarad

Ďalší

Späť na Tréning

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť